1. İzmir Üniversiteler Arası Langırt Ligi

Katılan Takımlar ve Üniversiteleri: 

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ  
Takım Adı: BİCİSPOR
Oyuncular: Alihan Aslan-Hüseyin Ünal(As)
Takım Adı: ROCCO
Oyuncular: Güney-Furkan(As)
Takım Adı: KARŞIYAKA
Oyuncular: Volkan Arman-Utku(As), Cio – Kübra(Yedek)
 
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ  
Takım Adı: FANTASTİK ÜÇLÜ
OYuncular: Salter- Onur -Ali Çagdas
Takım Adı: TEAM DESIGN
Oyuncular: Hakan – Gökhan
Takım Adı: İNCİRALTI TERMALLERİ
Oyuncular: Emre-Cemre
Takım Adı: DEKORİSYENLER
Oyuncular: Azad Baran EMIROGLU-Gürhan ÖZPOLAT(As), Deniz ULUER(Yedek)
 
EGE ÜNİVERSİTESİ  
Takım Adı: SKANDAL
Oyuncular: Deniz-Kemal(As)
Takım Adı: CEX
Oyuncular: Egemen-İsmail(As), Sercan(Yedek)
Takım Adı: Zany UNITED
Oyuncular: Ahmet Sezer Sencer-Mustafa Savaş(As)
Takım Adı: YENİ DOĞAN
Oyuncular: Emre – Murat
Takım Adı: RÜYA TAKIM sŞ
Oyuncular: Erhan – Tolga
Takım Adı: DOKTORLAR YENİDEN
Oyuncular: Sadık – Kuros
Takım Adı: PALADIN
Oyuncular: Bilgin Egemen – Murat Babat
Takım Adı: HAŞİNLER
Oyuncular:Kübra- Cio
Takım Adı: İŞLEMCİLER
Oyuncular: Ali Sevgi-Utku(As), Cem Yücel-Mustafa Gamsız(Yedek)
 

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

 

“Yoğun ders programlarının Cuma günü yarattığı sıkışıklık sebebi ile lige katılamayan IYTE’den ‘Develer’ ve ‘Kaybedenler’ takımları ligimize misafir olarak belirli haftalarda fikstür tamamlaması için katılacaklardır.”

 

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

 
Takım Adı: GILETTIN
Oyuncular: Orçin-Birand(As), Serkan-Rıza(Yedek)
Takım Adı:YILDIRIM
Oyuncular: Onur-Serdar(As), Görkem -Efecan(Yedek)

 

1. ve 2. Hafta : LİG BAŞLADI!!
 
Birinci İzmir Üniversiteler arası Langırt Ligi 18 Kasım Pazar saat 13.00’da başladı. 1nci ve 2nci hafta maçları gün boyunca büyük bir çekişme içinde oynandı ve yanda görülen sıralama oluştu.Sıralamayı oluştururken puan, oyun averajı ve gol averajı önem sırasına göre hareket ettik.

İlk hafta maçları sonunda Traum Team, Rocco ve Langırt Doktorları hızlı ve üstün oyunları ile dikkat çektiler. ÇarşıAslan da rahat ama son derece mücadeleci karakteri ile iki maçını da kazanmayı bildi.

Kopçakıranlar gerçek gücünü biraz da Langırtçının en büyük düşmanı olan heyecanın etkisi ile bu ilk maçlarda gösteremedi. Yalan Edenler, A-Kare, Kaybedenler, Develer birer maç kazanıp birer maç kaybettiler. Bu takımların hepsinin önümüzdeki haftalarda başa güreşeceklerine eminiz.

İşlemciler kendilerinin de beyan ettiği üzere bu ilk ligi bir pişme ve deneyim kazanma tavası olarak görmekteler ama Traum Team gibi yüksek kalibreli bir takımdan aldıkları tek oyun günün en çok alkış alan anı oldu.

Dekorisyenler iki maçı da kaybettiler fakat kişisel olarak onlardan büyük sürprizler bekliyorum. Forvet Gökhan’ın çapraz vuruşu top hakimiyetinin artmasına paralel olarak yıkıcı hale gelecektir diye düşünüyorum.

Genel olarak forvetler çekiç ve kepçe vuruşlarını kullandılar. Tik tak şutları da epey yoğun kullanıldı. Kaleciler çok sert şutlarla rakip defansları aralamayı denediler ve başarılı da oldular.

Bu ilk haftanın yazısını bitirirken kalecilere küçük bir uyarım olacak; süper sonik hızlardaki forvetlerle yarışmak yerine hareketli defans uygulayıp forvetleri şaşırtıp kararsızlaştırırlarsa daha başarılı olacaklar kanısındayım.

 ————————————————————————————————————————

 

 
3. ve 4. Haftanın Genel Görünümü

Birinci İzmir Üniversiteler arası Langırt Ligi 3. ve 4. hafta maçları 24 Kasım Cumartesi günü oynandı. Haftanın maçında Langırt Doktorları gecen haftaki canlı performanslarını devam ettirerek Rocco’yu yenmeyi başardı. Rocco ise maçı kaybederken gecen haftaki üstün performansından çok uzak göründü.

Haftanın en renkli ve heyecanlı maçı ise Hunters – İşlemciler arasında oynandı. Rakibini hafife alan Hunters 2 – 2′ ye gelen oyunlarda 3. ve son oyunu bir gol farkı ile 6 – 5 kazanarak sürpriz olabilecek bir sonucu son anda lehine çevirdi. İşlemciler her ne kadar ligin zayıf takımı olarak görülse de maçlardaki istekli ve dirençli oyunlarıyla herkesin takdirini kazanan bir ekip olarak mücadelelerine devam etmekteler ve 4. hafta sonunda oyun averajıyla üst sıralara tırmanmayı başardılar.

Traum Team maçlarını kazanarak ilk sıradaki yerini oyun averajı farkıyla korumayı bildi.

Karşıyaka ise istekli göründüğü maçta güçlü rakibi Langırt Doktorları’na mağlup oldu ama kendileri açısından zorlu bir fikstür dilimini tamamlamış olarak gelecek haftalarda yükselişe geçeceğinin sinyallerini de verdi.

Haftanın olumsuzluğu ise çeşitli sebeplerden dolayı maçlara gelemeyen takımların kurallar gereği 3 – 0 hükmen mağlup sayılmalarıydı. İlerleyen haftalarda bu durumun telafisini mümkün görüyoruz.

5-6-7. Hafta: EN ZEVKLİ HAFTA SONU – İYİ LANGIRTA DOYDUK!

LİGİMİZDE şimdiye dek yaşanan en renkli ve çekişmeli seriye şahit olduk. Birçok kayda değer oyun oynandığından bu hafta başlıklar altında bir liste oluşturmayı uygun gördük.

Rocco-Traum Team Derbisi: Uzun zamandır merakla beklenen bu maç Rocco’nun açık üstünlüğü ile başladı. İlk oyunu kolay alan Rocco ikinci oyunda da 5-3 öne geçmesine rağmen bu oyunu kaybetti. O noktadan sonra inisiyatif ve tempoyu ele geçiren Traum Team maçı kazanırken ligin renkli forveti Erhan fırsatçılığını ve hata affetmez nitelikte bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Yenilmelerine rağmen Rocco’nun forveti Volkan klas oyununu son derece kritik anlarda Traum Team defansının kaçırdığı iki topu iade ederek süsledi; hem haftanın en iyi takımı olmalarını sağladı hem de centilmenlik çıtasını 3 ibre yükseltti.

Kopçakıranlar Bayan Yedekleri ile Şovda: Yedek bayan oyuncu Pınar Yurteri ile maçlara çıkan Kopçakıranlar Karşıyaka’yı kıl payı elden kaçırdılar ama ÇarşıAslan’ı affetmediler. Böylece langırtta ve ligimizde bayanların varolduğunu göstererek flaş bir attraksiyon çekmiş oldular.

Hunters Avda: Hunters’ın yapması beklenen ve hissedilen patlama biraz da Rocco maçından yıpranmış çıkan Traum Team’ı yenilgisizlik unvanından ve alıştığı birincilik koltuğundan etti. Bu takımın kalecisi Ali Çağdaş hızı ve refleksleri ile hayranlık topluyor.

Yalan Edenler: Develerle son derece stres yüklü bir maç yapan Yalan Edenler bu belki de denk güçlerin mücadelesi anlamında en zevkli maçtan galip ayrıldı. Böylece Yalan Edenler nihayet yukarı doğru iddialı ivmesine başladı diye düşünüyoruz.

Karşıyaka: 3 maçını da alarak gücünü kanıtladı. Celal Bayar’dan gelen takımların daha az iddialısı gibi görünen Karşıyaka ama bir ekolü temsil ettiğini ve bu ekolün de yüksek bir ekol olduğunu bu zorlu haftadaki 3 galibiyetle sergiledi.

İşlemciler: Kopçakıran’ı yenerek ilk önemli başarılarına imza attılar.

Langırt Doktorları: Devasa hızların adamı Sadık, sessiz öfke İlker ve yakışıklı İran’lı Kuroş ile bu nispeten kolay haftayı kazasız bitirdiler ve liderlik koltuğuna yerleştiler. Önümüzdeki hafta işleri daha zor.

Develer, Kaybedenler, ÇarşıAslan ve Dekorisyenler: Buca İktisat temsilcisi Dekorisyenler işi epeyi zora soktular. Tabi alışık olmadıkları bir masa tipinde oynadıkları da akılda tutulmalı. ÇarşıAslan hem talihsiz hem dikkatsizdi diye düşünüyoruz. Diğer iki takımdan Develer istekliydi. Kaybedenler ise biraz daha çalışmalı. Bu üç takımın her biri önümüzdeki hafta kendi kaderlerini belirleyecekler.

Bekleyen haftada ilk 8 sıralaması belli olacak ve ilk eleme turu sona erecek. Traum Team – Langırt Doktorları derbisinin yanı sıra diğer tüm maçlar da çok zorlu geçecekler. Son olarak ligimizle ya da langırtla ilgili tüm teknik analizlerinizi yayınlamaktan memnun olacağımızı bir kez daha hatırlatıp hep beraber önümüzdeki hafta Grand Cafe’de görüşmek üzere diyoruz.

 

8-9-10-11. Hafta : İLK SEKİZ TAKIMIN BELİRLENDİĞİ MAÇLAR TAMAMLANDI!

İlk dört sıradaki takımların rahat oyunlar oynadığı maçlar alt sıralardaki takımlar için ilk sekize kalma mücadelesi şeklinde geçti. Bu mücadelelerin belki de en önemlisi kazananın ilk sekize kalacağı ÇarşıAslan – Develer maçıydı. Maçı Develer 3-1 kazanarak ilk sekize kalmayı başardı. Son anda ilk sekize giren takım ise Kopçakıran oldu. Daha önceden belirttiğimiz gibi ilk haftalarını zor maçlarla geçirip son sıralarda kalan Karşıyaka ise beklendiği gibi geçen haftaki yükselişini bu son maçlarla da sürdürerek ilk sekizde yer alan bir diğer takım oldu.

Yalan Edenler orta sıralardaki yerini lig başlangıcından itibaren istikrarlı bir şekilde koruyarak gruplarda patlamaya hazır bir takım olacağının sinyallerini verdi. Hunters geçen haftalardaki performansından uzak olduğu maçlarında güçlü rakibi Langırt Doktorları’na yenildi fakat ÇarşıAslan maçını kazanarak ihtiyacı olan puanları topladı ve rahat bir şekilde gruplara kaldı. Ligin birinci sırasını belirleyecek maçta Traum Team as forvetinden yoksun olan Langırt Doktorları’nı yenerek geçen hafta kaptırdığı lig birinciliğini tekrar elde etti. Rocco maçlarını kazanarak üçüncü sırayı aldı ve böylece Karşıyaka ile birlikte Celal Bayar Üniversitesi’nin iki temsilcisi de yollarına devam etmekteler. Bu sonuçlar sonunda lige katılan tüm üniversitelerin en az bir temsilcisi gruplarda mücadele etme hakkı kazandılar.

Elenen takımlar İşlemciler, ÇarşıAslan, Kaybedenler ve Dekorisyenler sonuna kadar mücadelelerinden vazgeçmeyerek centilmence bu ilk ligde yer almışlardır.
İlk sekize kalan takımlar dörderli iki gruba ayrılacak ve gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar birbiriyle eşleşerek yarı final ve final maçlarını oynayacaktır. Centilmenliğin grup maçlarında da devam edeceğine inanıyor ve tüm takımlara başarılar diliyoruz.

Ayrıca belirtmek isteriz ki bu haftayla beraber puan durumunun maç sonuçlarına göre canlı olarak yayınlanmasına başlanmıştır. Puan durumunun maç sonuçlarına göre canlı olarak yayınlanması grup maçlarında da devam edecektir. Bu konudan sorumlu ve sitenin teknik desteğini sağlayan arkadaşımız Abdullah Çitil’e teşekkür ederiz.

Son bir söz;
Langırt, bilmeyen için şans işi gibi gözükebilir ama her zaman iyi olan kazanır.

 

11 Hafta sonundaki puan durumu:

Puan Durumu
Sıra
Takımlar
Hafta
G
M
A
Y
OA
GA
Puan
1
Traum Team 11 10 1 210 90 23 120 31
2
Langırt Doktorları 11 10 1 203 129 22 74 31
3
Rocco 11 9 2 215 126 17 89 29
4
Hunters 11 7 4 221 183 8 38 25
5
Karşıyaka 11 6 5 188 151 9 37 23
6
Yalan Edenler 11 6 5 188 169 5 19 23
7
Kopçakıran 11 4 7 206 201 -4 5 19
8
Develer  11 4 7 150 187 -12 -37 19
9
İşlemciler 11 3 8 127 175 -13 -48 17
10
Dekorisyenler 11 3 8 150 200 -13 -50 17
11
ÇarşıAslan 11 3 8 140 197 -13 -57 17
12
Kaybedenler 11 1 10 71 210 -25 -139 13


G=Galibiyet
M=Mağlubiyet
A= Attığı Gol
Y=Yediği Gol
OA=Oyun Averajı
GA=Gol Averajı

*Sıralama puan, oyun averajı, gol averajı önem sırasına göre belirlenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Tur Puan Durumu                
MAVİ GRUP                
S TAKIM O G M AG YG OA GA PUAN
1 Langırt Doktorları 3 3 0 56 41 7 15 9
2 Hunters 3 2 1 62 50 2 12 7
3 Develer 3 1 2 39 48 -3 -9 5
4 Yalan Edenler 3 0 3 45 63 -6 -18 3
                   
KIRMIZI GRUP                
S TAKIM O G M AG YG OA GA PUAN
1 Traum Team 3 3 0 59 37 7 22 9
2 Rocco 3 2 1 55 44 3 11 7
3 Kopçakıran 2 0 2 29 42 -2 -13 2
4 Karşıyaka 2 0 2 16 36 -6 -20 2

 

Maçlar Sonunda Şampiyon Takım TRAUM TEAM olmuştur.

Ödüller: 1.ye 200 tl para ödülü, 2.ye: istanbulbilardo’dan iki adet isteka ve bir kasa bira ayrıca her haftanın en iyi takımına grandcafe’den iki adet menü