4. İzmir Üniversiteler Arası Langırt Ligi

İLK HAFTANIN ANALİZİ:

B Grubunun sıralaması aşağı yukarı belli oldu. Biz forum sayfasında belirtilenin aksine B grubunun daha defansif takımlardan kurulu olduğunu düşünüyoruz. Hücumbot’un cephane ambarının patlamasına çok az kaldı. Kendilerine gelseler iyi olur diyoruz. Ramon’un keyifsiz fakat sağlam oyunu işe yaramaya devam ediyor. Bicispor bire beş katmış Hüseyin ve Alihan’ı kutluyoruz. Ayyaşlar sıkıştıkça mevki değiştiriyorlar ve defans şutları ile oyunu kazanıyorlar. CBÜ Aslanları Hücumbot’tan aldıkları hayat öpücüğüyle ligdeler. Müfreze açıkçası Vietnam’daki Amerikan piyadesine döndü. Boşnaklar zayıf görünüyorlar ama henüz 2 maç yaptılar. Krallar daha yolun başındalar. Mojito’yu önümüzdeki hafta görmeyi ümit ediyoruz. Kendilerine de ayrıca baş sağlığı diliyoruz.

İlk tur sonucunda puan durumu şöyle oldu:

A grubunun ilk sıraları belli oldu sayılır. Rocco, Cex ve Korsakoff Sendromu kendi aralarındaki maçları tamamladılar. Zor maçların ikisini de alan Korsakoff günün son maçında Lucky’e yenik düştü.. Rocco yıldızlar topluluğu bir takım ve tek mağlubiyetle günü kapattı. Cex üst tura çıkmayı garantiledi. Lucky, Genç Fırtınalar ve AKA başabaş gidiyor. Önümüzdeki hafta çok çekişmeli maçlara sahne olacak. Karşıyakalılar, Arigatorişimas ve undead. sürpriz yapabilirler. Efes Team ligimizin çaylak takımı ama cesaretleri ve kendilerini geliştirmek için gösterdikleri çabayı takdir ediyoruz.

LİGDEN ÇEŞİTLİ VİDEOLAR

 

 

 

 

 

A grubunda Korsakoff Sendromu ve Rocco fire vermeden günü kapattı ve ilk ikiyi paylaşıp çeyrek finallere direk geçiş yaptı. Cex ve Lucky için de ön elemelere k almak zor olmadı. Fakat AKA, Arigatorişimas, Genç Fırtınalar, ve Karşıyakalılar’ın maçları nefes kesiciydi. Ön elemelere kalmayı ise AKA ve Arigatorişimas başarabildi.

Müfreze takımı geçen haftaya göre oldukça iyiydi. Ali Rıza’nın öldürücü çekiçleri ve Uğur’un akıllıca top çıkışları sayesinde ön elemeye çıkmayı başardılar. Haftaiçindeki CBÜ şampiyonluğu da formlarının göstergesiydi.

 

 

 Ligdeki sıralamadan sonra. Korsakoff Sendromu, Ramon, Rocco ve Ayyaşlar çeyrek final için 1. torbaya girerken, çekilen kurayla Hücum Bot – Lucky, CBÜ Aslanları – AKA, Cex – Müfreze ve Bicispor – Arigatorişimas karşı karşıya geldi. Ligdeki gibi yine 11 golden oynanan 2 maç kazanan takımların üst tura çıktığı ön elemelerde Lucky karşısında üstün oynayan Hücumbot farklı galip gelerek üst tura çıktı. Başabaş CBÜ Aslanları ve AKA maçında yüzü gülen taraf AKA oldu. Cex Müfreze maçı çok ilginçti, iki maçta da 10-8 üstünlük sağlayan Müfreze ikisini de 10-12 kaybetti. Bu maç langırtta rehavete girmemenin ne kadar önemli olduğunu umarız herkese göstermiştir. Bicispor, Arigatorişimas karşısında zorlanmadı ve çeyrek final kapısını araladı.

 Çeyrek final kuralarındaysa takımlar şöyle eşleşti:

 

Korsakoff Sendromu Cex
Rocco
Bicispor
 

 

Ramon Hücumbot
Ayyaşlar
AKA

 

Son tura giriyoruz: 

ŞAMPİYON RAMON

 Bugün langırt adına güzel görüntüler ve üst düzey maçlar vardı. Sanıyoruz  Türkiye’nin en iyi takımları kozlarını paylaştılar. Teknik, hırs, irade, çabukluk, dayanıklılık, takım olabilme, dayanışma… tüm faktörler üst düzeyde kullanıldı. Özellikle takım olarak oynayabilen, dayanışma içinde olan ve yüksek irade gösteren Ramon takımı şampiyon oldu. Onları kutluyoruz. Rakiplerinin temel hatalarını çok iyi yakalayarak ve bu boşlukların üzerine giderek tüm maçlarını aldılar. Hücumbot karşısında Murat Abi’den yüksek yüzdeyle gol yemelerine rağmen kalecinin top çıkışlarındaki hataları iyi değerlendirerek sonuca gittiler. Yarı finalde ilk oyunu baskın götüren Korsakoff karşısında ikinci ve üçüncü maçlarda Korsakoff’un defansı Ramon’un en etkili silahı olan orta saha şutları ve defans şutları karşısında hareketli savunmaya kalkınca, takımın defans kombinasyonu delindi ve Ramon’un işi kolaylaştı. Korsakoff defansının top çıkışlarında aynı vuruşu tekrar tekrar orta sahaya takması ile forvetin zaman zaman oyundan düşmesi de mağlubiyeti perçinledi. 4. oyunda kendine gelen Korsakoff başabaş giden maçı kaybetti. Finalde Rocco’yla karşılaşan Ramon, başabaş geçen ilk iki setten sonra defansının farkını göstermesiyle diğer iki oyunu almakta çok zorlanmadı ve langırtta başarı için takım olmanın ne kadar önemli olduğunu hepimize gösterdi. Kendileri 4 yıldır birlikte oynuyorlar ve birbirlerinin açıklarını çok iyi kapatıyorlar, oyunda olması gereken temel hataları yapmıyorlar. Rakipleinin açıklarını çok iyi değerlendiriyorlar ve oyunu rakipleri için keyifsiz hale getirmesini biliyorlar. Kendilerini tekrar tebrik ediyoruz.

 

Rocco takımı çeyrek finalde Bicispor’la karşılaştı. Hırslı ve istekli olan Bicispor karşısında zorlansa da yarı finale yükselmesini bildi.  Korsakoff, geç gelen ve ısınmadan oyuna geçen Cex karşısında forvetinin baskın oyunu ve yüksek yüzdeli şutlarıyla yarı finale yükseldi. Hücumbot, Ramon karşısında başa baş giden oyunlarda defansının özellikle 3. oyundaki hatalı top çıkışlarıyla mağlubiyete kavuştu. Ayyaşlar AKA maçı çok ilginçti. AKA forvetinin gelememesine rağmen başka bir oyuncuyu kabul eden Ayyaşlar AKA karşısında rahat oynadılar ve cömert davrandılar, ama AKA o kadar cömert olmadı ve yüzü gülen taraf oldu. Ama yarı finalde de AKA’nın yüzü gülemedi. Rocco rakibine aynı cömertliği göstermedi. 3.lük maçını da başa baş giderken kaybeden AKA  4. oldu.

Yorum: Salter Alagöz