Doktorlar Langırta El Koyuyor


Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi (Balçova/İzmir) TIP-VAK kantinde bir langırt ekolü oluşmuş, emekleme çağını aşmış ve artık diğer ekollere tehdit oluşturma aşamasına gelmiş durumda.

İki gün önce Tıp Fakültesi öğrencisi ve baş langırtçısı Salter’den aldığım çağrıya uyarak ziyaret ettiğim tıpçıların kantininde gün boyunca bir dolu zevkli oyun oynadık. Gayet iyiler ve Hipokrat azmi ile oyunun kralları olmaya yeminliler.

Kantinleri derslerinin ağırlığı sebebi ile aniden dolup aniden boşalan bir yapıya sahip. Resim boş anlardan birinde çekildi; yani bu sizi kandırmasın. Tek masaları var ve belli zamanlarda doktorlar uzun langırt sıraları oluşturuyorlar.

Durum şu ki son derece istekli ve ağır derslerinin stresini atmada langırtın ne denli zekice bir çözüm olduğunu anlamış gözüken geleceğin doktorları bu oyunda önümüzdeki sezonda tüm üniversite ekollerinin önde gelen rakipleri olacaklar.

Masaları güzel ama biraz bakım istiyor; bunun haricinde her şey güzel.

Son Not: Kantine dışarıdan BP benzin istasyonunun içinde sorunsuzca girilebiliyor. Tüm langırtçılara gidip tıpçı arkadaşları ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.